All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ pvc pipe making machine ] match 712 Products.
Automatic Computerized Control Corrugated Pipe Machine with High Productivity and Energy Saving
| Features: | High Productivity,Competitive Price,Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Pipe Application: | Drainge,Sewage Discharge,Water Supply |
| Cooling Type: | Air Cooling And Water Cooling |
HDPE Pipe Extrusion Line with Air Cooling And Water Cooling for Continuous Production Featuring Siemens PLC Control
| Features: | High Productivity,Competitive Price,Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Final Product: | Plastic Pipe For Drainage,Sewage Discharge |
| Output: | 100-2000kg/h |
Single Wall Corrugated Pipe Machine with 60-2000kg/h Output and 32mm-1600mm Pipe Diameter for Plastic Pipe Production Line with Siemens PLC Control
| Output: | 60-2000kg/h |
|---|---|
| Customized: | Customized |
| Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
1000rpm 45mm Screw HDPE Pipe Extrusion Line 500kg/H For Water Supply
| Screw Design: | Single-screw |
|---|---|
| Screw Material: | 38CrMoAl |
| Screw Diameter: | 45 |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Pipe Diameter Range, High Productivity, and Siemens PLC Technology
| Extruder Type: | Single Screw Extruder |
|---|---|
| Transport Package: | Film Package Or Woodcase Package |
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
Automatic HDPE Pipe Extrusion Line with Siemens PLC Control for High Productivity Corrugated Pipe Production
| Pipe Application: | Drainge,Sewage Discharge,Water Supply |
|---|---|
| Appliction: | Water Supply, Water Supply,sewage Discharge,drainage,irrigation,electrical Cable Conduits For Protection |
| Raw Material: | PVC/PE/MPP/PA/HDPE Granules And Pellets |
DWC Corrugated Pipe Production Line with 32-1600mm Pipe Diameter Range, PLC Control System, and Pressure Water-Cooling for Mould Blocks
| Transport Package: | Film Package Or Woodcase Package |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
| Control System: | PLC Control |
HDPE Pipe Extrusion Line with Siemens PLC 32-1600mm Diameter
| PLC System: | Siemens |
|---|---|
| Pipe Diameter(mm): | 32-1600mm |
| Molds: | Die Heads/ Water Sleeve/Mould Block |
High Speed Production Dual Wall Pipe Production Line with Low Energy Consumption and Siemens PLC Technology
| Extruder Type: | Single Screw Extruder |
|---|---|
| Materials: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
| More Types: | High Speed Available |
15Kg/H Single Layer Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe Diameter: | 4.5-9mm |
|---|---|
| Extruder: | SJ45/30 |
| Capacity: | 8-15Kg/h |

