All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ pvc pipe making machine ] match 712 Products.
HDPE Pipe Extrusion Line Machine With WEG Motor Siemens Beide Motor For PE PP HDPE PVC Processing Material Selection
| Voltage: | 380V/50Hz |
|---|---|
| Motor: | Siemens Beide/WEG |
| Temperature Control: | Omron, Siemens |
Corrugated Pipe Production Line Extrusion Line Platform Facilitating Automated Pipe Forming And Process Control One Feed
| Belong: | Extrution Line |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Control System: | PLC Control |
Rotary Mold Type Corrugated Pipe Extrusion Line Operating at Voltage 220-415V Designed for Pipe Production and Durability
| Belong: | Extrution Line |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Feeding Mode: | One Feed |
PE PP PVC DWC Pipe Extrusion Line 200mm 600mm CE ISO9001 Certified
| Application: | Extrude Corrugated Pipe |
|---|---|
| Pipe Extrusion Range: | 200-600mm |
| More Spec: | Available |
36/38 Pairs Moulds Corrugation Pipe Machine With Siemens Electrical Parts And Customizable Design
| Extruder Capacity: | 250-1000kg/h |
|---|---|
| Extruder Type: | Single Screw Extruder |
| Pipe Material: | PE, PP, PVC |
PP / PE / PVC Material Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Automatic
| Automatic Grade: | Automatic |
|---|---|
| Raw Material: | PP/PE/PVC |
| Capacity: | 100-2000Kg/h |
PE / PP / PVC Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Vacuum Forming Technology Up To 1600mm Diameter
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
|---|---|
| Mold Material: | 40cr Casting |
| Gear Type: | Helical Gear |
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Full Intermeshing System
| Temperatyre Contril: | Omron |
|---|---|
| Main Features: | High Efficiency, Stable Performance, Easy Operation |
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
8m/Min plastic Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe Diameter: | 5-160 Mm |
|---|---|
| Extruder: | SJ 75/30 |
| Output: | 2-8m/min |
HDPE Solid Wall Pipe Machine Pipe Extrusion Line Omron Temperature Control
| Screw Type: | Single Screw |
|---|---|
| Processing Material: | PE PP HDPE PVC |
| Screw No: | Single Or Double Screw |

