All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ pvc pipe making machine ] match 712 Products.
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Vacuum Forming And Aluminium Alloy Mould Material Diameter 16-1500mm
| Application: | Drainage, Sewage Etc |
|---|---|
| Diameter: | 16-1500mm |
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
Customizable Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Aluminium Alloy Mould Material And Schneider Contactor
| Motor: | Siemens |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
| Materials: | PE/PP/PVC |
Customizable Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 75mm-315mm Screw Diameter and 1 Set Water Cooling Tank
| Transport Package: | Standard |
|---|---|
| Temperature Control: | Omron |
| Warranty: | 1 Year |
HDPE Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Rotary Mold Type Extrution Line Capable of Producing High Strength Pipes
| Cooling Method: | Water Cooling |
|---|---|
| Control System: | PLC Control |
| Voltage: | 220-415V |
36/38 Pairs Moulds Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With High Output And Siemens Electrical Parts
| Extruder Capacity: | 250-1000kg/h |
|---|---|
| Customized: | Customized |
| Barrel Screw: | Hardness Of Screw HV>740 |
PVC Twin Wall Corrugated Pipe Machine 32-1600mm with Siemens PLC
| Vacuum Tank: | 6 METERS LENGTH |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
| Inverter Brand: | Siemens |
Automatic And Computerized HDPE Pipe Extrusion Line With Air Cooling And Water Cooling For 32mm - 1600mm Corrugated Plastic Pipe Production
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Cooling Type: | Air Cooling And Water Cooling |
| End Product: | Plastic Pipe For Drainage, Sewage Discharge |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for High Productivity with 32-1600mm Pipe Diameter
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Application Of Machine: | Manufacturing Double Wall Corrugated Pipe |
| Output Capacity: | 100-3000kg/h |
PVC UPVC CPVC/PE HDPE Pipe Extrusion Line PPR PC Smooth Rigid Corrugated Soft Hose
| Screw No.: | Two Single Screw |
|---|---|
| Motor: | Siemens Or Chinese Brand |
| Inverter: | ABB Or Yaskawa |
Siemens Contactor Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line For Pipe Diameter Range 32mm-1600mm
| Specification: | 32-1600mm |
|---|---|
| Screw Material: | 38CrMoALA |
| Mould Material: | Aluminium Alloy |

