All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 779 Products.
Automatic PVC Drainage Pipe Making Machine Streamline Production With Advanced Technology
| Product Type: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Machine |
|---|---|
| Cooling Way: | Air Or Water |
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
12mm - 1200mm Polyethylene Pipe Equipment And Machinery For Production Line
| Raw Material: | PE, PP, PVC |
|---|---|
| Wall Thickness: | Can Be Customized Or Standard |
| Pipe Length: | 6m |
900kg/H DWC Pipe Manufacturing Machine Single Screw Extruder
| Name: | DWC Pipe Manufacturing Machine |
|---|---|
| Product Type: | Single Screw Extruder |
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
Double Screw Vacuum Forming Type DWCP Production Line With High Speed Performance And PLC Control
| Advantage: | High Speed |
|---|---|
| Screw No: | Double-screw |
| Plastic Processed: | HDPE/PP |
Helical Gear 600kg/H 800mm HDPE DWC Pipe Machine
| Pipe Diameter: | 500-800mm |
|---|---|
| Extruder: | SJ 120/30 & SJ 90/30 |
| Capacity: | 600 Kg/h |
Horizontal DWC Pipe Machine 6280mm Chain Length 1250mm Center Height
| Pipe Diameter: | 200-500mm |
|---|---|
| Materials: | PE/PP Particle |
| Max Extrusion Output: | 600kg/h |
PLC Control OD250mm 75kw 450kg/H Hdpe Pipe Extruder
| Pipe OD: | 75-250mm |
|---|---|
| L:D: | 33:1 |
| Extruder: | SJ90/33 & SJ30/25 |
Water Supply P132kw 450kg/H HDPE Plastic Pipe Extruder
| Pipe OD: | 110-315 Mm |
|---|---|
| L:D: | 33:1 |
| Extruder: | SJ90/33 & SJ30/25 |
High Speed PE/PP Spiral Pipe Making Machine Haul Off Machine SLQ 63-250
| Automatic Grade: | Fully Automatic |
|---|---|
| After-sales Service: | Engineers Available To Service |
| Weight: | AccordingTo The Model |

