All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 781 Products.
PVC Double Wall Corrugated Pipe Production Line 500-2000Kg/h Capacity
| Screw And Barrel: | Conical Twin Screw Extruder |
|---|---|
| Packages: | Film And Boxes |
| Max. Line Speed: | 2m/min-33m/min |
Single Wall Double Wall Corrugated Pipe Making Machine PE PP PVC Series
| Company: | Shandong Huasu Plastic Technology Co., Ltd. |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 20mm - 1200mm |
| Model: | SJ Series |
Computerized Corrugated Pipe Extrusion Line For Precision Manufacturing
| Screw Design: | Single-screw |
|---|---|
| Motor: | Siemens |
| Usage: | Sewage Pipe, Drainage Pipe, Water Disposal, Electric Threading,power Cabinet Conduit |
Automatic Double Wall Corrugated Pipe Manufacturing Equipment With Siemens Motor PLC Control System
| Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Capacity: | 8-15Kg/h |
| Motor: | Siemens |
Qingdao Double Wall Corrugated Pipe Extruder , Double Wall Corrugated Pipe Extruder
| Features: | Disposable Bed Sheets |
|---|---|
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
| Inverter: | Siemens Frequency Controller |
100-300 Mm HDPE Double Wall Corrugated Pipe Machine Extrusion Line Pipe Machine
| Assembly Structure: | Integral Type Extruder |
|---|---|
| Engagement System: | Full Intermeshing |
| Screw Channel Structure: | Deep Screw |
500-1200mm HDPE Pipe Extrusion Line Dwc Corrugated Pipe Extrusion Line
| Specification: | SJZ65 |
|---|---|
| After-sales Service: | 12 Months |
| Product: | PE PP PVC Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
High Productivity DWC Pipe Extrusion Line with diameter 180 / 300 / 600 / 800 / 1000 / 1200/1600 mm
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Plastic Raw Material Processed: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
| Capacity: | 60-2000kg/h |
PLC Control System And Touch Screen DWC Pipe Extrusion Line for and Customizable Production
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Plastic Raw Material Processed: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
| Electric Element: | Siemens Brand |

