All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 781 Products.
Single Double Wall Corrugated Pipe Making Machine Extrusion Line 20CrMnTi Gear
| Mould Material: | Aluminium Alloy |
|---|---|
| Motor: | Siemens |
| Specification: | 32-1600mm |
Low Energy Consumption High Speed Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line For Exturding Machine Processing Type
| More Types: | High Speed Available |
|---|---|
| Usage: | Wire And Cable Pipe Line |
| Screw Design: | Single-screw |
Customizable PE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Machine For Different Pipe Materials
| Moulds Number: | 36/38 Pairs |
|---|---|
| Screw: | Single-Screw |
| Production Experience: | 23 Years |
Siemens Contactor Double Wall PE Corrugated Pipe Extrusion Line For Smooth And Durable Plastic Processing
| Automatic Grade: | Automatic |
|---|---|
| Automation: | Automatic |
| Electric: | Siemens |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Machinery For PP / PE / PVC Pipe
| Condition: | New |
|---|---|
| Type: | Pipe Production Line |
| Pipe Material: | PP/PE/PVC |
ID100-ID1500mm Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With High Capacity Single Screw Extruder And 250-1000kg/h Capacity
| Pipe Material: | PE, PP, PVC |
|---|---|
| Extruder Capacity: | 250-1000kg/h |
| Screw: | Single-Screw |
32-1500mm PVC Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line SBG1000 UPVC Double Wall
| Condition: | New |
|---|---|
| Application: | Pipe |
| Plastic Processed: | PVC |
Double Wall Corrugated Pipe Machine with 300mm-1600mm Pipe Diameter Siemens PLC System and Online Belling for PVC/PE
| Pipe Diameter: | 300mm,600mm,800mm,1000mm,1200mm,1600mm |
|---|---|
| Product Type: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Machine |
| Application: | Sewage,Water Supply Systems ,Water Drainage Infrastructure,Electric Cable Conduits |
Double Wall HDPE Pipe Extrusion Machine Two Layer Extruding
| Name: | HDPE Pipe Extrusion Machine |
|---|---|
| Pipe: | 200 Mm -600 Mm |
| L:D: | 33:1 |
Electric Cable Conduits Plastic Pipe Extrusion Line with Siemens PLC System and High-Efficiency Cooling System
| Plastic Raw Material: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 300mm,600mm,800mm,1000mm,1200mm,1600mm |
| Layer: | Single Wall / Double Wall |

