All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 779 Products.
Customized 200-800mm HDPE Pipe Extrusion Line Double Wall Corrugated Pipe Machine
| Applicable Industries: | Building Material Shops |
|---|---|
| Production Speed: | 4m/min |
| Pipe Diameter: | 200mm /300mm/ 400mm |
DWC Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Pipe Diameter 60-2000kg/h Capacity and 0.5-5m/min Production Speed
| Layer: | Single Wall / Double Wall |
|---|---|
| Final Product: | Plastic Pipe Extrusion Line |
| Key Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic Operation |
SBG 600H High Speed HDPE Cable Covering Corrugated Pipe Extrusion Line
| Model NO.: | SGB600H |
|---|---|
| Screw Model: | SJ 120/33 & SJ 90/33 |
| Power: | 220kw & 132kw |
Large Diameter Polyethylene Corrugated Pipe Extrusion Line For 1600mm Max Diameter
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
|---|---|
| Materials: | PE/PP/PVC |
| Application: | Drainage, Sewage Etc |
Two Extruders Double Wall Corrugated Pipe Making Machine Dwc Pipe Extrusion Machine
| Screw Channel Structure: | Deep Screw |
|---|---|
| Automation: | Automatic |
| Transport Package: | Film And Wood Package |
HDPE/PE/PP Plastic Single / Double Wall Corrugated Pipe Extruder Extrusion Machine
| Screw Channel Structure: | Deep Screw |
|---|---|
| Automation: | Automatic |
| Computerized: | Full Computerized |
Water / Air Cooling DWC Pipe Extrusion Line Speed Double Wall Corrugated Pipe Production with High Speed Forming Plastic pipe
| Material: | High-density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| High Automation: | Reliable Running |
| Pipe Materials: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
Pe Hdpe Pvc Single Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Machine Production Line
| Application: | PIPE |
|---|---|
| Plastic Processed: | PE PVC |
| Voltage: | 380V |
PLC Corrugated Pipe Extrusion Line for 32-1600mm Double Wall Pipes
| Machine: | Corrugated Pipe Line |
|---|---|
| Transport Package: | Film Package Or Woodcase Package |
| Product Type: | Plastic Corrugated Pipe With Double Wall |
Computerized Control and Die Head Moulds for Customizable Corrugated Pipe Extrusion Line
| Plastic Machine: | Double Wall Corrugated Pipe Plant |
|---|---|
| High Automation: | Reliable Running |
| Machine Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |

