All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 781 Products.
Dwc Plastic PE PVC HDPE Pipe Extrusion Line Single Double Wall Corrugated Pipe
| Dwc Plastic PE HDPE PVC Single Double Wall Corrugated Pipe Making Extrusion Production Line Machine: | SJ45/33 |
|---|---|
| Assembly Structure: | Integral Type Extruder |
| Screw: | Single-Screw |
Flexible Single Wall Corrugated Pipe Production Line CE IOS9001
| Product Name: | Single Wall Corrugated Pipe Machinery |
|---|---|
| Temperature Control: | Temperature Sensor |
| Machine Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
300mm HDPE Double Wall Corrugated Pipe Machine 90/80mm Extruder
| Vacuum Tank: | 6 METERS LENGTH |
|---|---|
| Pipe Type: | Drainage Pipe, Municipal Engineering, Underground Sewage Pipe, Electric Cable Conduit Pipe Production Line |
| Extruder Screw Diameter: | 90/80mm |
Siemens PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Machine Extrusion Line For Water Supply
| Outside Diameter: | 40mm-1600mm |
|---|---|
| Corrugator: | 1 Set Corrugator |
| Barrel: | Hardness Of Barrel HV>940 |
Siemens Inverter Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With 0.4~0.7 Mm Nitriding Depth And 1 Set Forming Machine
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
|---|---|
| Barrel: | Hardness Of Barrel HV>940 |
| Inverter: | Siemens |
Customized Double Wall Corrugated Pipe Production Line For Large Diameter Pipes And 1600mm Max Pipe Diameter
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
|---|---|
| Screw And Barrel: | 38crmoaia |
| Plc: | Siemens |
Aluminium Alloy Mould Double Wall Corrugated Pipe Production Line For Durable Pipe Extrusion
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
|---|---|
| Cooling Way: | Water Cooling |
| Motor: | Siemens |
Automatic Double Wall Corrugated Pipe Manufacturing Equipment With Advanced PLC Control System
| Pipe Range: | ID63 - OD1600mm |
|---|---|
| Production Experience: | 23 Years |
| Pipe Diameter Range: | 50mm-200mm |
Siemens PLC Controlled Corrugated Pipe Extrusion Line Production Machine with Nitriding Depth of 0.4-0.7mm
| Customized: | Customized |
|---|---|
| Outside Diameter: | 40mm-1600mm |
| Forming Machine: | 1 Set |
Fast Speed Single And Double Wall Corrugated Pipe Machine For Production
| Specification: | 32-1600mm |
|---|---|
| Barrel Screw: | Hardness Of Screw HV>740 |
| Automatic Grade: | Automatic |

