All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
High Speed Double Wall Corrugated Pipe Manufacturing Equipment For Production
| Condition: | New |
|---|---|
| Forming Type: | Vacuum |
| Gear Material: | 20CrMnTi |
Water Cooling Siemens Contactor Corrugated Pipe Extrusion Line With Auto Feeding
| Contactor: | Siemens |
|---|---|
| Feeding System: | Auto |
| Production: | 1-20m/min |
32-800mm Corrugated Tube Extrusion Machine Line For FOB Double Wall Corrugated Pipe
| Output: | 500-2000Kg/H |
|---|---|
| Min.pipe Diameter: | 32-800mm |
| Usage Of Pipe: | Sewage,Drainage,water Disposal,electrical Wire Pipe |
Customized HDPE Double Wall Corrugated Pipe Machine With CE Approval
| Product Type: | Granulating Extruder |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 50-110mm |
| Production Speed: | 3-4m/Min |
Highly Productive Plastic Pipe Extrusion Line for Municipal Engineering Cutting Diameter Range 32-1600mm
| Expansion Mode: | Belling-on-line,double-wall Socket Joint |
|---|---|
| Feature: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
| Finished Product: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
Double Wall Corrugated Pipe Plant Plastic Machine DWC Pipe Extrusion Line
| Expansion Mode: | Belling-on-line,double-wall Socket Joint |
|---|---|
| Winder Type: | Double Station Or Single Station |
| Pipe Materials: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
Double Wall Corrugated Pipe Making Machine For PVC / PE / MPP / PA Plastic Raw Material ProcessedWater Cooling System Design
| Max Capacity: | 60-2000kg/h |
|---|---|
| Product Type: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE Corrugated Pipe |
| Structure: | Horizontal |
Siemens PLC Double Wall PVC Pipe Extrusion Line 32-1600mm
| Vacuum Tank: | 6 METERS LENGTH |
|---|---|
| Cutting Type: | Planetary Cutting |
| Motor Brand: | Siemens |
Professional Design Double Wall Corrugated Pipe Machinery with Horizontal Structure and 10-120gsm Adjustable Density
| Product Type: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE Corrugated Pipe |
|---|---|
| Main Motor Power: | 20-350kw |
| Machine Appilication: | Produce PE MPP PPR PERT Pipe |
Automatic PVC PE MPP PA HDPE Corrugated Pipe Extrusion Line High Performance
| Materials: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
|---|---|
| Expansion Mode: | Belling-on-line,double-wall Socket Joint |
| More Types: | High Speed Available |

