All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Machine 32-1600mm Fully Automated
| Cooling Method: | Water Cooling |
|---|---|
| Plastic Raw Material Processed: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE Regrind/granules |
| Usage: | Plastic Pipe Extrusion Line |
HDPE Pipe Extrusion Machine for 32-1600mm Double Wall Corrugated Pipe
| Usage: | Plastic Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Finished Product: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
| Plastic Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE Granules |
Siemens Main Motor DWC Pipe Extrusion Line with PLC Control and 35-55 Working Days Lead Time
| Type: | Pipe Extruder |
|---|---|
| Control System: | PLC Control |
| Screw Channel Structure: | Deep Screw |
Sturdy Corrugated Pipe production Line PVC/PE/HDPE Extrusion Machine with Conical Twin-screw Extruder
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
|---|---|
| Processing Type: | Exturding Machine |
| Capacity: | 60-2000kg/h |
Water Cooling Corrugated Pipe Production Line with PE PVC MPP Material
| Corrugator Type: | Horizontal |
|---|---|
| Screw Material: | 38 CrMoAla |
| Materials: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Machine 32-1600mm Diameter
| PLC System: | Siemens |
|---|---|
| Usage: | Plastic Pipe Extrusion Line |
| Production Capacity: | 60-2000kg/h |
Energy Saving PVC Corrugated Pipe Extrusion Line with Online Belling for 32-1600mm Pipe Size and 60-2000kg/h Production Capacity
| Pipe Application: | Water Drainage |
|---|---|
| Production Capacity: | 60-2000kg/h |
| Max Output: | 400KG/H-600KG/H |
Highly Durable DWC Pipe Extrusion Line for Municipal Engineering Processing Type Exturding Machine
| Processing Type: | Exturding Machine |
|---|---|
| Plastic Raw Material Processed: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
Online Cut By Cutting Machine DWC Pipe Extrusion Line for PVC/PE/MPP/PA/HDPE Processing Efficiency
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding In Screw Extruder, Shaping In Forming Machine ,Water Cooling Tank Cooling,online Cut By Cutting Machine |
|---|---|
| Production Line Feature: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
| Plastic Raw Material Processed: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
HDPE Corrugated Pipe Extrusion Line 32-1600mm PLC Control
| Used Condition: | 220-420V/3phase |
|---|---|
| Port: | Qingdao |
| Control System: | PLC Control |

