All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 781 Products.
High Output Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Machine with 200-2000kg/h Output and 32mm-1600mm Pipe Diameter Range
| Machine Type: | Single Wall Corrugated Pipe Machine |
|---|---|
| Corrugation Pipe Line: | Automatic |
| Screw Type: | Single Screw |
HDPE Pipe Extrusion Line with Siemens Beide Main Motor for 32mm - 1600mm Double Wall Corrugated Pipe Automatic Production
| Appliction: | Water Supply, Water Supply,sewage Discharge,drainage,irrigation,electrical Cable Conduits For Protection |
|---|---|
| Plastic Type: | PVC/PE/MPP/PA/HDPE |
| Main Motor: | Siemens Beide |
HDPE Pipe Extrusion Line for Double Wall Corrugated Pipe with Siemens PLC Control and 100-2000kg/h Production Capacity
| Type Of Pipe: | Double Wall Corrugated Pipe |
|---|---|
| Pipe Id: | 32mm,63mm,110mm,300mm,600mm,800mm,1000mm,1200mm,1500mm |
| Used For: | Making Plastic Corrugated Pipe Products |
Automatic And Computerized HDPE Pipe Extrusion Line for 110mm 300mm 600mm Double Wall Corrugated Pipe Production
| Features: | High Productivity,Competitive Price,Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Automation: | Automatic And Computerized,High Speed |
| Pipe Id: | 32mm,63mm,110mm,300mm,600mm,800mm,1000mm,1200mm,1500mm |
600mm 800mm 100mm Plastic Double Wall Corrugated Pipe Making Machine Production Line
| Screw Diameter (mm): | 120mm And 90mm |
|---|---|
| Motor: | 250kw And 132kw |
| Machinery Test: | Before Delivery |
Speed Dual Wall Pipe Production Line for Double Wall Corrugated Pipe Plant Plastic Machine
| Forming Speed: | 0.5-5m/min |
|---|---|
| Moulds: | Die Head, Water Sleeve, Mould Block |
| Plastic Machine: | Double Wall Corrugated Pipe Plant |
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Machine 500-2000Kg/h Capacity
| Type Of Pipe: | Double Wall Corrugated Pipe |
|---|---|
| Pipe Material: | HDPE PE PP MPP PVC EVA |
| Cutting Machine: | Planetary Cutting Machine |
High Productivity DWC Corrugated Pipe Extrusion Line with Competitive Price and Energy Saving for Electric Cable Conduit Production
| Machine: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Electric Element: | Siemens Brand |
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
Double Wall Corrugated Pipe Making Machine with Siemens PLC Control and High Output 2000kg/h for HDPE Pipe Extrusion Line
| Raw Material: | PVC/PE/MPP/PA/HDPE Granules And Pellets |
|---|---|
| Type Of Pipe: | Double Wall Corrugated Pipe |
| Automation: | Automatic And Computerized,High Speed |
63-1600mm Pipe ID HDPE Pipe Extrusion Line Full Automatic Double Wall Corrugated Pipe Production Machine
| Raw Material: | PVC/PE/MPP/PA/HDPE Granules And Pellets |
|---|---|
| Productioncapacity: | 100kg/h - 2000kg/h |
| Feature: | Full Automatic |

