All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Machine Line For PVC PE
| Max. Line Speed: | 3-15m/min |
|---|---|
| Pipe Range: | 32-1600mm |
| Control Concept: | PLC |
Full Automatic Single Wall Corrugated Pipe Production Line CE ISO9001
| Screw Design: | Single |
|---|---|
| Application: | Pipe |
| Plastic Processed: | PE |
One Feeder Single Wall Corrugated Pipe Production Line CE ISO9001
| Automatic Grade: | Full Automatic |
|---|---|
| Condition: | New |
| Color: | According To Customer's Requirement |
High Output DWC Pipe Extrusion Line , Double Wall Corrugated Pipe Production Line SBG-600
| Machine Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |
|---|---|
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
| Product Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |
100-1000kW Production Power Double Wall Corrugated Pipe Machine For Customizable Output
| Heating Temperature: | 180-210℃ |
|---|---|
| Electric: | PLC Control |
| Production Power: | 100-1000kW |
Customized Power Supply Plastic Pipe Production Line with 38CrMoAlA Extruder Material and Siemens PLC System
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Material: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
| Power Supply: | Customized |
High Productivity Double Wall Corrugated Pipe Machinery with 38CrMoAlA Extruder Material and Durable Pipe Extruder
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Power Supply: | Customized |
| Type: | Plastic Pipe Production Line |
Plastic Extrusion Double Wall Corrugated Pipe Machine Machines For 32-800mm
| Total Power: | 200-1000kw |
|---|---|
| Min.pipe Diameter: | 32-800mm |
| Terms Of Payment: | LC, T/T |
55kw Double Wall HDPE Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe OD: | 200-400 Mm |
|---|---|
| L:D: | 30:1 |
| Extruder: | SJ-90/30 & SJ-75/30 |

