All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
Customized PVC Fiber Reinforced Hose Extrusion Line CE ISO9001 Certificate
| Place Of Origin: | Shangdong , China |
|---|---|
| Voltage: | 380V Or Customized |
| Power(W): | According To The Model |
High Capacity Pipe Extrusion Machine , Double Strands PVC Pipe Making Machine
| Automatic Grade: | Fully Automatic |
|---|---|
| After-sales Service: | Engineers Available To Service |
| Weight: | According To The Model |
High Speed DWC Pipe Extrusion Line , Double Wall Corrugated Pipe Extrusion line SBG-1000
| Packaging Details: | NORMAL PACKAGE |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8 work days |
| Payment Terms: | L/C |
200MM-400MM PVC Single Wall Corrugated Pipe Machine Production Line
| Production Capacity: | 50-700kg/Hr |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T, D/P, Western Union, Paypal, Money Gram |
| Product Type: | PVC Pipes |
PE PVC Cable Protection Pipe Extrusion Line Single Wall Tube
| Name: | Cable Protection Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Molds: | Die Head, Mould Blocks, Water Sleeve |
| Extruder: | SJ 90/33 |
Single Wall Corrugated Pipe Extruder ID 250mm Corrugated Pipe Line
| Molds: | Die Head, Mould Blocks, Water Sleeve |
|---|---|
| Extruder: | SJ 90/33 |
| L/D: | 33/1 |
Plastic UPVC PVC CPVC Pipe HDPE PPR PE PP Water Electric Conduit Pipe Hose Tube Extrusion Production Line
| Name: | Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Product Type: | Pvc Type /pe Type |
| Main Motor: | Main Motor Or Chinese Brand Availbale |
Solid Wall Dia 630mm HDPE Pipe Extrusion Line For Rainwater Drainage
| Product: | PE Solid Wall Pipe Making Machine |
|---|---|
| Plastic Processed: | LDPE, HDPE |
| Screw Material: | 38CrMoALA |
HUASU PVC Pipe Extrusion Line PVC Double Wall Corrugated Pipe Production Machine
| Pipe Material: | PVC |
|---|---|
| Application: | Energy Supply Pipe |
| Production Capacity: | 0-90m/min |
Professional DWC Pipe Extrusion Line for Double Wall Plastic Corrugated Pipe Production Line
| Transport Package: | Film Package Or Woodcase Package |
|---|---|
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |

