All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 781 Products.
SBG-250 PE/PP/PA/PVC Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Water Cooling
| Product Type: | Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
Double / Single Wall PVC Pipe Extrusion Line For Irrigation Pipe
| Application: | Water Disposal |
|---|---|
| Recommended Raw Material: | New Material For PVC |
| Power: | 380 V X 50 Hz X 3 Phase |
Exturding Machine DWC Pipe Extrusion Line with Energy Saving Features
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Processing Type: | Exturding Machine |
| Power: | 380 V X 50 Hz X 3 Phase |
Water Drainage HDPE Double Wall Corrugated Pipe Line High Speed
| Pipe Length: | 6m Or According The Customer’s Inquiry |
|---|---|
| Recommended Raw Material: | new Material For PE Double Wall Corrugated Pipe |
| Internal Diameter: | 200 - 600 Mm |
PVC PP PE Double Wall Corrugated Pipe Machine Good Flexibility
| Name: | Double Wall Corrugated Pipe Machine |
|---|---|
| Application: | PIPE, Drainage,pipes For Wire And Cable |
| Plastic Processed: | PE, PP, PVC |
Double Wall Corrugated Pipe Production Solutions
| Installed Power: | 520kW |
|---|---|
| Output: | 100-2000 Kg/h |
| Expansion Mode: | Belling-on-line |
High Speed Double Wall Corrugated Pipe Production Line With Water Or Air Cooling And Planetary Cutting
| Die Head Material: | High Quality Alloy Steel |
|---|---|
| Expansion Mode: | Belling-on-line |
| Cutting Type: | Planetary Cutting |
Single Double Wall Corrugation Pipe Making Machine Extrusion Line Automatic Grade
| Product Type: | Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Cooling Way: | Water Cooling |
| Specification: | 32-1600mm |
Advanced Top Notch Corrugated Pipe Extrusion Line With Screw Material 38CrMoALA And Gear Material 20CrMnTi
| Screw Material: | 38CrMoALA |
|---|---|
| Gear Material: | 20CrMnTi |
| Contactor: | Siemens, Schnerder |
Plastic PE PP Horizontal Double Wall Corrugated Pipe Machine Water Cooling High Speed
| Screw No.: | Single-screw |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Transport Package: | Wooden Package Or As Required |

