All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
Diameter 32mm Single Wall Pp HDPE Pipe Extrusion Line
| Model: | WWPP-40 |
|---|---|
| Pipe Diameter Range(mm): | 20-40 Mm |
| Extruder: | SJSZ-51/105 |
Corrugated Pipe Production Equipment with Online Belling Technology Siemens PLC System and Closed Molding Machine
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
|---|---|
| Control: | PLC With Remote Control |
| Capacity: | 60-2000kg/h |
Siemens Electric Element DWC Pipe Extrusion Line with Horizontal Structure and 60-2000kg/h Capacity
| Production Line Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Structure: | Horizontal Structure |
| Cooling Way: | Air Or Water |
Single Screw Aluminum Corrugated DWC Pipe Extrusion Line
| Screw Design: | Single Screw |
|---|---|
| Plastic Processed: | PP, PVC, HDPE, HDPE/PP, PE/PP |
| Place Of Origin: | Shandong, China |
DWC Pipe Extrusion Line for PVC PE MPP PA HDPE Processed Drainage Pipe and Municipal Engineering
| Cooling Way: | Air Or Water |
|---|---|
| Structure: | Horizontal Structure |
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding In Screw Extruder, Shaping In Forming Machine, Water Cooling Tank Cooling, Online Cut By Cutting Machine |
Heating Temperature Of 180-210C Corrugated Pipe Production Line Customizable Options
| Condition: | New |
|---|---|
| Cooling Way: | Water Cooling Or Air Colling |
| Place Of Original: | China |
80 Kg/H Polyethylene Pipe Production Line Single / Double Wall
| Motor: | AC Motor 18.5 Kw |
|---|---|
| Max Output: | 80 Kg/h |
| L:D: | 30︰1 |
HDPE DWC Pipe Extrusion Line for PVC / PE / MPP / PA Pipes Manufacturing
| Pipe Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Finished Product: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
| Material: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
HDPE Pipe Extrusion Line 60-2000kg/h for Cable Conduit & Drainage
| Finished Product: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
|---|---|
| Contactor: | Siemens |
| PLC System: | Siemens |
HDPE Pipe Extrusion Line 60-2000kg/h for Cable Conduit 32-1600mm
| Contactor: | Siemens |
|---|---|
| Production Capacity: | 60-2000kg/h |
| Machinery Test Report: | Provided |

