All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
Fully Automated HDPE Pipe Extrusion Line with Siemens PLC 60-2000kg/h
| Processing Type: | Extruding Machine |
|---|---|
| PLC System: | Siemens |
| Type: | Standard Speed And High Speed |
Corrugated Cable Protection Pipe Extrusion Machine 16mm Diameter
| Application: | Wire Conduct Pipes |
|---|---|
| Screw Design: | Single Screw Or Conical Twin |
| Warranty: | 12 Months |
SBG1000 DWC Pipe Manufacturing Machine , High Speed Corrugated Pipe Making Machinery
| Name: | Corrugated Pipe Equipment |
|---|---|
| Product Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
Customizable Corrugated Pipe Machine for 32-1600mm Diameter
| Product Type: | Plastic Pipe,Double Wall Corrugated Pipe,Pe Film,sewage Pipe |
|---|---|
| Application: | Pipe,PIPE EXTRUSION LINE,Wire,Drain Pipe Or Swage Pipe |
| Screw Ratio: | 36:1 |
SBG600 Stable Running DWC Pipe Line / Corrugate Pipe Machinery
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
|---|---|
| Product Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |
| Product Type: | Plastic Pipe Forming |
Fully Automatic Twin Wall Pipe Extrusion Machine PLC Control
| Used Condition: | 220-420V/3phase |
|---|---|
| Control System: | PLC Control |
| Plastic Machine: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
Single Screw High Speed HDPE Pipe Extrusion Machine Water Cooling
| Name: | HDPE Pipe Extrusion Machine |
|---|---|
| Screw No.: | Single Screw |
| Customized: | Yes |
Multifunctional 65mm Screw Corrugated Pipe Extruder Ceramic Heating
| Screw Diameter: | 65mm |
|---|---|
| Screw Speed: | 39 Rpm |
| Screw L/D Ratio: | 33:1 |
HDPE PVC PE Twin Wall Pipe Extrusion Machine with Siemens PLC
| Cutting Type: | Planetary Cutting |
|---|---|
| Inverter Brand: | Siemens |
| Power: | 380V/50Hz/3pH |
SBG300 High Speed DWC Pipe Line / Corrugated Pipe Production Equipment
| Name: | Corrugated Pipe Equipment |
|---|---|
| Product Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |

