All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
High-Speed Single-Screw Extrusion Plastic Pipe Extrusion Line with Closed Molding Machine and High-Efficiency Cooling System for PVC/PE/MPP/PA/HDPE Processing
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
|---|---|
| Production Line Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
| Motor Brand: | Siemens |
HDPE / PVC / PE Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Carbon Pipe Making Machinery
| Place Of Origin: | Shangdong , China |
|---|---|
| Voltage: | 380V Or Customized |
| Power(W): | According To The Model |
32-1600mm HDPE Corrugated Pipe Production Line Automatic Extrusion
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Pipe Range: | 32-1600mm |
| Max Output: | 60-2000 Kg/h |
High Productivity PE DWC Pipe Extrusion Line For Max Output Of 60-2000 Kg/h Boost Your Pipe Production Line
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Main Motor: | Siemens Beide |
| Max Output: | 60-2000 Kg/h |
Versatile and Customizable HDPE Pipe Extrusion Line for Various Industrial Applications
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Finished Product: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
| Material: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
Siemens PLC HDPE Pipe Extrusion Line 500-2000Kg/h Capacity
| Temperature Control: | Siemens |
|---|---|
| Transport Package: | Exporting Package |
| Usage Of Pipe: | Sewage, Drainage, Water Disposal, Electrical Wire Pipe |
HDPE DWC Pipe Extrusion Line for Electric Cable Conduit 32-1600mm
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Finished Product: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
| Pipe Range: | 32-1600mm |
Two Extruders 37kw 250mm PVC HDPE Pipe Extrusion Line
| Pipe ID: | 90-250 Mm |
|---|---|
| L:D: | 33:1 |
| Extruder: | SJ65/33 & SJ75/33 |
Horizontal HDPE Pipe Extrusion Line 200mm DWC PE Pipe Machine
| Application: | Manufacture Pipes |
|---|---|
| Screw Design: | Single-screw *2 Or Double Screw |
| Screw Material: | 38CrMoALA |
20MT/Day 40Cr Die Head 250mm MPP PE Pipe Extrusion Line
| Pipe OD: | 90-250 Mm |
|---|---|
| L:D: | 33:1 |
| Extruder: | SJ65/33 & SJ90/33 |

