All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
CNC 20MT/Day ID90mm MPP HDPE Pipe Extrusion Line
| Pipe ID: | 90-250 Mm |
|---|---|
| L:D: | 33:1 |
| Extruder: | SJ65/33 & SJ90/33 |
PP PE HDPE LDPE Single Wall Corrugated Pipe Machine Production Line Extrusion Line
| Cooling Way: | Water Cooling |
|---|---|
| Screw Material: | 38crmoala |
| Customized: | Customized |
OD 500mm 750kg/H 110kw UPVC DWC Pipe Extrusion Line
| Pipe OD: | 160-500 Mm |
|---|---|
| L:D: | 22:1 |
| Conical Twin Screw Extruder: | SJSZ92/188 |
Two Extruders 160kg/H 200mm HDPE Pipe Extrusion Line
| Pipe OD: | 50-200mm |
|---|---|
| L:D: | 30:1 |
| Single Screw Extruder: | SJ 75/30 & SJ 55/30 |
Double Wall 45kw 150kg/H HDPE Pipe Extrusion Line
| Pipe OD: | 40-110mm |
|---|---|
| L:D: | 30:1 |
| Extruder: | SJ1275/30 And SJ55/30 |
Air Cooling 320kg/H 110kw OD500mm PE Pipe Extrusion Line
| Pipe OD: | 300-500mm |
|---|---|
| L:D: | 30:1 |
| Extruder: | SJ90/30 & SJ-75/30 |
Vacuum Tank 38CrMoAlA 120kg/H HDPE Pipe Extrusion Line
| Pipe ID: | 20-63mm |
|---|---|
| Vacuum Tank: | 1 Set Vacuum Tank |
| Material: | 38CrMoAlA Nitriding Handling |
1500rpm ID 50mm 63mm 75mm HDPE Pipe Extrusion Line
| Pipe OD: | 50-200 Mm |
|---|---|
| L:D: | 30:1 |
| Extruder: | SJ75/30 & SJ55/30 |
Water Supply 260kg/H 75kw OD200mm PE Pipe Extrusion Line
| Pipe OD: | 75-200mm |
|---|---|
| L:D: | 30:1 |
| Extruder: | SJ90/30 & SJ30/25 |
Threading Single Wall Corrugated PVC Pipe Extrusion Line
| Single Or Double Screw Extruder: | 1 Set |
|---|---|
| Die(with Wire Insert): | 1 Set |
| Corrugator(no Blocks): | 1 Set |

