All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
PE / PP/ PVC Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Large Output SBG-250
| Name: | Corrugated Pipe Equipment |
|---|---|
| Product Type: | Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
Manufacturing Plant Plastic Machine DWC Pipe Extrusion Line with Online Cutting Procedure and Efficiency
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Corrugator Type: | Horizontal |
| Plastic Machine: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
SBG-250 Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line For PE / PP / PA / PVC Pine
| Product Type: | Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
SBG-250 PE/PP/PA/PVC Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Water Cooling
| Product Type: | Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
Double / Single Wall PVC Pipe Extrusion Line For Irrigation Pipe
| Application: | Water Disposal |
|---|---|
| Recommended Raw Material: | New Material For PVC |
| Power: | 380 V X 50 Hz X 3 Phase |
Exturding Machine DWC Pipe Extrusion Line with Energy Saving Features
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Processing Type: | Exturding Machine |
| Power: | 380 V X 50 Hz X 3 Phase |
Water Drainage HDPE Double Wall Corrugated Pipe Line High Speed
| Pipe Length: | 6m Or According The Customer’s Inquiry |
|---|---|
| Recommended Raw Material: | new Material For PE Double Wall Corrugated Pipe |
| Internal Diameter: | 200 - 600 Mm |
PVC PP PE Double Wall Corrugated Pipe Machine Good Flexibility
| Name: | Double Wall Corrugated Pipe Machine |
|---|---|
| Application: | PIPE, Drainage,pipes For Wire And Cable |
| Plastic Processed: | PE, PP, PVC |
Double Wall Corrugated Pipe Production Solutions
| Installed Power: | 520kW |
|---|---|
| Output: | 100-2000 Kg/h |
| Expansion Mode: | Belling-on-line |
High Speed Double Wall Corrugated Pipe Production Line With Water Or Air Cooling And Planetary Cutting
| Die Head Material: | High Quality Alloy Steel |
|---|---|
| Expansion Mode: | Belling-on-line |
| Cutting Type: | Planetary Cutting |

