All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
Customizable Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and Competitive Price
| Production Line Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Application: | Making Corrugated Pipe |
| Engagement System: | Full Intermeshing |
32-1600mm Pipe Diameter DWC Pipe Extrusion Line with Automatic Production Line
| Capacity: | 60-2000kg/h |
|---|---|
| Cooling Way: | Air Or Water |
| Processing Type: | Exturding Machine |
High-Speed Double Wall Corrugated Pipe Machine with Online Belling and Air or Water Cooling for 32mm-1600mm Plastic Pipe Extrusion Line
| Max Capacity: | 60-2000kg/h |
|---|---|
| Application: | Plastic Pipe Production |
| Motor Brand: | Siemens |
High Speed Cooling Type DWC Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Pipe Diameter and 0.5-5m/min Production Speed
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Key Selling Points: | Automatic |
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding → Screw Extrusion → Forming → Water Cooling → Cutting |
Customizable Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Machine with Online Belling Technology and Siemens PLC System for High-Efficiency Cooling
| Engagement System: | Full Intermeshing |
|---|---|
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
| Control: | PLC With Remote Control |
High Output Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Full Automatic Control
| Model Number: | HS-75/150 |
|---|---|
| Model: | SFBZ-75/150 |
| Screw Design: | Single |
High Capacity 60-2000kg/h Online Cut By Cutting Machine Corrugated Pipe Making Machine with Air Or Water Cooling
| Motor Brand: | Siemens |
|---|---|
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding In Screw Extruder, Shaping In Forming Machine, Water Cooling Tank Cooling, Online Cut By Cutting Machine |
| Cooling Way: | Air Or Water |
15Kg/H Single Layer Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe Diameter: | 4.5-9mm |
|---|---|
| Extruder: | SJ45/30 |
| Capacity: | 8-15Kg/h |
Double-layer / Double Wall Corrugated PVC / HDPE / PP Making Machine
| Pipe Diameter(mm): | 32-1600mm |
|---|---|
| Total Power(kw): | 200-1000kw |
| Forming: | Vacuum Forming |
Customized PVC Pipe Extrusion Line Double Wall Polyethylene Corrugated Drainage Pipe
| Model NO.: | PVC Pipe Making Machine |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T |
| Certification: | CE, ISO |

