All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
Water Cooling Tank Cooling DWC Pipe Extrusion Line for PVC/PE Corrugated Pipe
| Extruder: | Conical Twin-screw Extruder |
|---|---|
| Cooling Way: | Air Or Water |
| Processing Type: | Exturding Machine |
HDPE PP DWC Double Wall Corrugated Pipe Machinery With Siemens HMI System
| Model: | Huasu SBG 400 |
|---|---|
| Pipe Range: | 200mm-400mm |
| Production Speed: | 1.2m/min |
PVC Double Wall Drainage Pipe Extrusion Line 2-33m/min Full-Automatic
| Contactor Brand: | Siemens |
|---|---|
| Automatic Grade: | Full-automatically |
| Max. Line Speed: | 2m/min-33m/min |
PVC PE PP HDPE DWC Pipe Extrusion Line Water Gas Supply Irrigaation Corrugated Pipe
| Condition: | New Machine |
|---|---|
| Specification: | 10-50mm |
| Product Type: | PE Corrugated Pipe |
HDPE / DWC / PP Pipe Production Line SBG-250 Double Wall Corrugated Pipe Machinery
| Features: | Disposable Bed Sheets |
|---|---|
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
| Inverter: | Siemens Frequency Controller |
Water Cooling High Speed Pipe Production Line For Electric Conduit And Fresh Air Ventilation
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Product Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
Qingdao High Speed DWC Pipe Extrusion Line / Double Wall Corrugated Pipe Production Machine
| Machine Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |
|---|---|
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
| Product Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |
SBG600 High Speed DWC Pipe Machine / Double Wall Corrugated Pipe Extruder
| Machine Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |
|---|---|
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
| Product Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |
SBG300 High Speed DWC Pipe Extrusion Line Double Wall Corrugated Pipe Extruder
| Machine Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |
|---|---|
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
| Product Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |
PE / PP Single Wall Corrugated Pipe Machine , Corrugated Pipe Extrusion Machinery
| Product Type: | Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Product Type: | Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |

