All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
300kg/H 150mm DWC Pipe Extrusion Line PLC Control
| Molds: | 150mm And 250mm |
|---|---|
| Extruder 1: | SJ-75/33 90KW |
| Extruder 2: | SJ-65/33 55KW |
Customizable Double Wall Corrugated Pipe Durable HDPE Pipe Machine For Pipe Diameter Range 32mm-1600mm
| Specification: | 32-1600mm |
|---|---|
| Barrel Screw: | Hardness Of Screw HV>740 |
| Product Type: | Pipe Extrusion Line |
HUASU Single Wall Corrugated Pipe Machine , SBG63 Corrugated Pipe Extruder
| Condition: | New |
|---|---|
| Application: | Pipe |
| Screw Design: | Single-Screw |
Heavy-Duty Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for Flexible Hoses and Double Wall Applications
| Engagement System: | Full Intermeshing |
|---|---|
| Layer: | Single Wall ,Double Wall,Three Layer |
| Out Put: | 200 - 2000kg/h |
Full Intermeshing Engagement Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Machine with 32mm-1600mm Diameter Range and 60-2000kg/h Output
| Plastic Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
|---|---|
| Engagement System: | Full Intermeshing |
| Pipe Diameter Range: | 32mm - 1600mm |
PE HDPE PVC Single Double Wall Corrugated Pipe Making Machine Production Line
| Screw No.: | Single Screw |
|---|---|
| Certification: | CE, ISO9001:2008, UL |
| Product Type: | PVC Pipes |
DWC Corrugated Pipe Production Line For Underground Sewage Pipe Manufacturing
| Transport Package: | Film Package Or Woodcase Package |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
| Control System: | PLC Control |
Long-Lasting Production Corrugated Pipe Machine with Siemens PLC and 38CrMoALA Screw Material
| Screw No: | Single-screw |
|---|---|
| Speed Type: | High Speed |
| Water Sleeve Material: | High Quality Steel |
Electric Cable Conduits Plastic Pipe Extrusion Line for HDPE PVC Raw Material and Single Wall Corrugated Pipe Machine
| Plastic Raw Material: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 300mm,600mm,800mm,1000mm,1200mm,1600mm |
| Final Product: | Plastic Pipe Extrusion Line |
Dual Wall Corrugated PVC Pipe Extrusion Line with PLC Control
| Power: | 380V/50Hz/3pH |
|---|---|
| Stacker Method: | Auto Weighing Stacker |
| Extruder Screw Diameter: | 90/80mm |

